Erzincan 26. dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yazılı mesaj yayımladı.

Karakelle mesajında şu ifadeleri kulland; “Bir Milletin, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması eğitime vermiş olduğu öneme bağlıdır.Kişiyi mutlu kılan, onu kötü duygu, düşünce ve davranışlardan kurtararak iyiye güzele ve doğruya ulaştıran tek yol eğitimdir.

      Bu güzel düşüncelerle 2021-2022 Eğitim Öğretim yılına coşku ile başlarken bütün ülkemizde olduğu üzere ilimiz Erzincan’da da Türk Milli Eğitiminin ilim irfan meşalesi Büyük coşkularla yakılmaktadır.

Biz veliler ve büyükler olarak yavrularımıza gelişmişliğin, medeniyetin, dünya ile yarışabilmenin yolunu açmak adına yatırımlar yapmak gibi önemli görevlerimiz olduğu inancındayım.

Çevre duyarlılığı projesi ile ilgili koordinasyon toplantısı yapıldı Çevre duyarlılığı projesi ile ilgili koordinasyon toplantısı yapıldı

Bütün dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle büyük aksamalar yaşayan eğitim sistemi inşallah bu öğretim yılında geçmişteki kayıpları da gidererek başarılı bir şekilde yaşanacaktır. Unutmayalım ki her ne kadar online ders anlatımı eğitimin bir parçası olsa da en güzel eğitim, en başarılı eğitim yüz yüze yapılan eğitimdir.

İçinde yaşadığı çağı aşan, gelecek çağlara ışık tutan öğretmenlerimiz, pandemi sürecinde online eğitimlerle öğrencilerine faydalı olmaya çalıştılar. Bu öğretim yılında ise önüne çıkan bütün olumsuz engelleri aşacak, maddeye boyun eğdirerek mermerde gül yetiştirecek gücünü çocuklarımızıneğitimine vakfedeceklerdir.

21. yüzyılın baş döndüren hızlı gelişmelerine ve çağın gereği olan bilgi toplumuna ulaşmak, geleceğe güvenle bakabilmek için geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimize eğitim alanında en üst düzeyde imkanlar hazırlamak durumundayız. Son yıllarda bu anlayışla eğitim öğretim alanında iletişim teknolojileri ile donatılmış sınıf ve okullarda eğitim alınabilmesi adına büyük yatırımlar gerçekleştirilmiştir.

Yeni öğretim yılının başladığı bu günlerde severek ve isteyerek yıllarca hizmet ettiğim meslek hayatımın heyecanlarını yeniden yaşarken, Tüm öğretmenlerimize, velilerimize hayırlı olması dileklerimle sevgili öğrencilerimize üstün başarılar temenni ediyorum.”