Erzincan Valiliği koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışması ile Şehit Eren Bülbül'ün hayatını konu alan TRT ortak yapımı "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi, Erzincan'daki Lise ve Ortaokul öğrencilerine izlettiriliyor.

Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzincan Belediyesi ve Cinebest yetkililerinin ortak çalışmalarıyla yapılan program başladı.

Kesişme "İyi ki Varsın Eren" filminin, ilimizde yaklaşık 11000 öğrenci tarafından izlenmesi hedefleniyor. Şehit Eren Bülbül'ün hayatını konu alan, TRT ortak yapımı "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi, Erzincan'daki Lise ve Ortaokul öğrencilerine izlettiriliyor.

Okullardan gelen talepler doğrultusunda öğrenci sayısının yaklaşık 11000 civarında olduğu belirtildi.

Programın açılış seansına, Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, 3.Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Garnizon Komutanı Korgeneral Davut Ala ve Eşleri, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşleri, Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Jandarma Alay Komutanı J. Kd. Albay Hüsamettin Erol İl Emniyet Müdürü Sayın Kenan Kurt ve İl Millî eğitim Müdürü Aziz Gün, Trabzon Maçka'da 11 Ağustos 2017'de, Kahraman Askerlerimizin teröristlerle girdiği çatışma esnasında şehit olan Eren BÜLBÜL ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in öyküsünü anlatan "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmini öğrenciler ile birlikte izlediler.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, katıldığı seans sonrasında yaptığı açıklamada ülkenin geleceği için hepimiz birer Eren'iz. Çatışmada Şehit olan Eren BÜLBÜL ve Eren'i kurtarmaya çalışan Şehit Jandarma Başçavuş Ferhat GEDİK'i rahmet ve şükranla anıyorum". Dedi ve öğrencilerle birlikte filmi izlemekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Film, 11 Ağustos 2017 günü Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lılar ile Türk güvenlik güçlerinin girdiği çatışmada PKK üyelerinin açtığı ateş sonucu şehit olan Eren Bülbül ve onu korumaya çalışırken şehit edilen, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hayat hikâyesini konu almaktadır.

1 Ocak 2022 tarihinde vizyona giren, yapımcılığını TRT ve Dijital Sanatlar'ın yaptığı, senaryosunu Mert Dikmen, Alper UYAR ve Özer Feyzioğlu'nun kaleme aldığı, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun üstlendiği, başrollerinde İsmail Hacıoğlu ve Rahman Beşel yer alıyor.