Milletvekili Karaman mesajında: "Turizm, ülkelerin kalkınması için itici bir güçtür. AK Parti iktidarı olarak her zaman bu bilinçle hareket ettik ve her alanda olduğu gibi turizm de önemli çalışmalara imza attık.

Öğrenciler , Atık Su Arıtma Tesislerini ziyaret etti Öğrenciler , Atık Su Arıtma Tesislerini ziyaret etti

Turizm Haftası vesilesiyle, ülkemizin zengin tarihî dokusu, derin köklere sahip kültürü, damak çatlatan lezzetleri, sarsılmaz inanç mirası, yemyeşil doğası, berrak denizleri, parlak güneşi ve renkli sanat dünyasıyla övünç duyuyoruz. 

Dünyanın sayılı turizm destinasyonları arasında yer alan bu topraklar, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle dolu olup, turizm sektörünün fedakâr çalışanları sayesinde keşfedilmeyi bekleyen hazinelerle doludur. Turizm çalışanlarının emeği ve özverisi sayesinde, sektörün ekonomimize sağladığı katkıları özellikle vurgulamak istiyorum. Bu çabalar, ülkemizin ekonomik büyümesine katkıda bulunmakta ve uluslararası alanda daha fazla tanınmasını ve keşfedilmesini sağlamaktadır. 

Erzincan'ımız ise başlı başlına tarih kokan, gerek inanç turizmi, gerek doğa, gerek spor,  gerek sağlık turizmi konusunda büyük mesafeler kat ederek adını duyurmaktadır. Daha güzel projelerimiz var. Bunlarda hayat bulduğunda Erzincan Turizm de de bir marka değer haline gelerek hak ettiği intibaı kazanacaktır. 

Bu vesileyle; turizm ve kültür değerlerini tanıtmak ve geliştirmek amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’nın ülkemiz ve Erzincan’ımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Editör: Adem Küçükkaya