Erzincan Belediyesi Meclis Üyesi Chp Grup başkan vekili Mehmet Demir Cumhuriyet Halk Partisinin 98. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Erzincan Belediyesi Meclis Üyesi Chp Grup başkan vekili Mehmet Demir açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığının Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 98. Kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde yaşıyoruz. Yegâne amacımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.

 Atatürk İlke ve devrimleri ışığında halkın iktidarında ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, egemenlik kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.

Cumhuriyetimizin 98 yaşında ki genç çınarı Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi, Erzincan Belediyesi Meclis üyesi Grup başkan vekili olarak, mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarı  Kurucu Genel Başkanımız  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”