Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesi’nin haftalık programları devam ediyor. Bu haftanın konuğu Prof. Dr Ali Kafkasyalı idi.  Erzincan Müftülüğü’ne ait Diyanet Gençlik Merkezi’nde ki programa Erzincanlı Şair Yazar ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Erzincan Valiliği, Erzincan belediyesi, Erzincan Bİnali yıldırım Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği’nin düzenlediği ve Prof. Dr Ali Kafkasyalı’nın konuşmacı olduğu program Diyanet Gençlik Merkezinde yapıldı.

Programda konuşan Prof Dr. Ali Kafkasyalı tarihte olduğu gibi günümüzde de batılı güçlerin Anadolu üzerinde art niyetli emellerinin bulunduğunu, bu emellerin farkında olarak her Türk vatandaşının ülkesine sahip çıkması gerektiğini söyledi. Ali Kafkasyalı Azerbaycan’ın Gence şehrinde doğmuş olan Şair Nizami’nin Erzincan Mengücek Beyi’ne gönderdiği kitap üzerinde açıklamalar yaptı.

Prof Dr. Ali Kafkasyalı açıklamasında; “Abdulhamit Han’ın tahttan indirilişinin ardından Osmanlı topraklarında meydana getirilen kargaşa tesadüfi değil planlanmış bir organizasyondur. Osmanlı toprakları başta Amerika, Rusya ve İngiltere olmak üzere uygulamaya konulan bir planın parçasıdır. Ama milletimizin basireti ile yapılan çalışmalar onların planlarını devre dışı bırakmıştır. Bu gün Türkiye’mizde oynanan oyunda Osmanlı’nın yıkılışında ki oyunun bir benzeridir” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Abdullah Arslan Prof Dr. Ali Kafkasyalı’ya katılımları sebebiyle bir teşekkür belgesi takdim etti.