Bireysel bazda ise Ekim Kasım aylarında ne yaşadıysak bu süreçte yine benzer olaylar yaşayabiliriz. Yine o dönem başlattığımız, adım attığımız konuların sonuçlarını bu dolunayla birlikte alabileceğiz.

Liderler, ünlüler, tanınmış kişiler yani göz önündeki insanlardan birilerinin rahatsızlanmasına, kaybına ya da bilinmeyen taraflarının ortaya dökülmesine yani ifşalarına dair haberler duyabiliriz.

Dolunay haritasında ki diğer etkilerden biri de yine maalesef hava ve karadaki askeri hareketliliklerin devam etmesi ve üzücü haberler almamız olabilir umarım yaşanmaz.

Ayrıca an haritasının yükselen burcu Başak. Bu da iş dünyası, sağlık ile ilgili konuların da bu dönemin önemli konuları arasına gireceği anlamına geliyor. Dolunayın aslan burcunda oluşundan kaynaklı kalp, kalp damar yolları, tansiyon, göz hastalıkları, bulaşıcı ve ateşli hastalıklarda da artışlar gözlenebilir.

Aslan burcundaki dolunaylar biraz sıkıntılı olduğundan maalesef yine doğu ve güneydoğu tarafı bir de denize kıyısı olan Ege ve Akdeniz bölgesinde sarsıntılar oluşabilir. En son yaşadığımız 6 Şubat depremi de yine bir aslan dolunayı sonrasında gerçekleşmişti.

Dolunaydan en çok boğa, aslan, akrep ve kovalar yani sabit burçlar etki alacaklar.

Dolunay kaynaklı uykusuzluk, baş ağrısı, gergin ve duygusal hissetme durumları da olabilir.

25 Ocak Aslan Burcunda Dolunay'ın burçlara etkileri

Yükselen Koç

Bu dönemde aşk ilişkileriniz, varsa çocuklarınız, sportif faaliyetler, sahne veya sanatsal yaratıcılık konuları ön plana çıkıyor. Spontan finansal harcamalara da dikkat etmekte fayda var.

Yükselen Boğa

İşiniz ve kariyeriniz ile ilgili konularda almanız gereken sorumluluklar aile hayatınız üzerinde gerginlikler yaratabilir. Ani kararlardan ve gerginlikten uzak durmaya çalışmakta fayda var.

BİM'e Colorina Çeyiz Seti Geliyor! BİM'e Colorina Çeyiz Seti Geliyor!

Yükselen İkizler

Eğitim, yolculuklar veya yabancılarla ilgili konularda almanız gereken sorumluluklar kendinizi iletişim yoluyla ifadenizi engelleyebilir, ayrıca kardeşlerinizle veya yakın akrabalarınızla gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yengeç

Finansal kaynaklarınız ve borçlar konularında beklenmedik durumlara gebe bir dönem sizi bekliyor. Ayrıca arkadaşlarınızla veya içinde bulunduğunuz gruplarla maddi konularla ilgili birtakım gerginlikler ve ayrılıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Aslan

Toplum içindeki yeriniz ve kariyeriniz ile ilgili sürpriz, beklenmedik konular yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kendini ifadeniz, özgüveniniz oldukça güçlü, eğlenceli bir dolunay sizi bekliyor.

Yükselen Başak

Görev ve sorumluluklarınızın iç dünyanız üzerinde baskı yarattığı bir dönemdesiniz. Kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyip duygularınızı bastırabilirsiniz. Ayrıca uzak akrabalar veya eğitim ile ilgili konularda birtakım sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

Yükselen Terazi

Arkadaşlar, aynı ideali paylaştığınız gruplar veya ortak bir hedef için bir araya gelmiş proje grupları konuları ön plana çıkabilir. Gruplar içerisinde liderlik yapabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Ayrıca alacak verecek, borçlar krediler gibi konular üzerinizde gerginlik yaratıyor, büyük harcamaların altına düşünmeden girmemekte fayda var.

Yükselen Akrep

İkili ilişkilerinizle finansal konularla ilgili gerginlik yaratan durumlar olabilir. Ayrıca aile, yuva, ev, ebeveynler ve gayrimenkul konuları bu dönemde oldukça vurgu kazanıyor.

Yükselen Yay

Eğitim ve uluslararası konularda iletişimsel sorumluluklar almanız gerekiyor, yazmak, yayın yapmak, araştırmak gibi sorumluluklarınız olabilir. Ayrıca işlerinizin de yoğun ve üzerinizde beklenmedik gelişmeler yarattığı bir dönem. Sağlık operasyonları için uygun bir dönem değil.

Yükselen Oğlak

Finansal kaynaklarınızla ilgili konular ön plana çıkıyor. Fazla özgüven ve sorumsuzca yapılan yatırımlar veya harcamalar sizi kurban durumuna düşürebilir. Ayrıca flörtleriniz veya varsa çocuklarınızla ilgili aniden gelişen, sürprizli durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Kova

İkili ilişkiler ve evlilik konuları oldukça ön planda. Ayrıca özel hayatınız, aileniz ile ilgili konularda da sürpriz gelişmeler, ayrılıklar, beklenmedik gayrimenkul yatırımları sözkonusu olabilir.

Yükselen Balık

İşiniz, iş arkadaşlarınız, sağlığınız ve günlük işleriniz ile ilgili konular oldukça ön plana çıkıyor. İş ortamınızda daha çok göz önünde olduğunuz, liderlik yeteneklerinizi kullandığınız bir dönem olabilir. Kalp damar konuları ile ilgili beklenmedik riskler sözkonusu olabilir.

Astrolog Saadet Gülbakan

Astrolog Korhan Kılınçkaya

Editör: Saliha Kara