Aniden karar verilen kahve kötü ber deneyim yaşamınıza neden olabilir. Bu nedenle hangi kahvenin sert hangi kahvenin daha yumuşak içimli olduğunu bilmekte fayda var. İşte içeriklerine göre kahveler...

TDV Etiyopya’da yetim ailelere kalkınma projeleriyle destek oluyor TDV Etiyopya’da yetim ailelere kalkınma projeleriyle destek oluyor

Americano: Diğer kahvelerden daha sert ve acı olan Americano, aynatılmış su ve double espresso içeriyor. Sert kahve severlerin tercihi oluyor.

Espresso: Espresso shot'larının tadı tatlı, çikolatalı ve hafif acı olarak tanımlanabilir.  Üzerine çırpılmış krema koyarak wspresso con panna elde edilir.

Macchiato: İçimi nispeten daha hafif bir kahve Macchiato, espresso ve süt köpüğünden oluşur. Süt miktarı tercihe göre değiştirilebilir.

Flat white: Yine yumuşak bir içimli bir kahve olan Flat white, Espresso ve süt ile elde edilir.

Cortado: Yumuşak içimli sert bir kahve arayanların tercihi olan Cortado, Espresso üzerine köpürtülmüş süt ekleyerek elde ediliyor.

Mocha: Tatlı kahve severlerin ilk tercihi olan Mocha, Espresso, sıcak çikolata, köpürtülmüş süt ve süt köpüğünden oluşuyor.

Latte: Espresoo, köpürtülmüş süt ve süt köpüğü ile elde edilen bu kahve yumuak içim severlerin tercihi oluyor.

Cappuccino: Espresso, süt ve süt köpüğünden oluşan cappucino, kahvezinde süt severlerin tercihi oluyor.

Editör: Sena ERDOĞAN