Erzincan Doğa Koleji, Türkiye Satranç Federasyonu İş Birliğiyle il geneline açık 300 sporcunun katılım sağladığı satranç turnuvasını25-26 Mayıs 2024tarihlerinde kampüsünde gerçekleştirildi.

Doğa Koleji Erzincan Kampüsünün düzenlemiş olduğu turnuva, satranç sporuna ilgi duyan ve kendini bu alanda yetiştiren genç sporculara önemli bir fırsat sunuyor. Türkiye Satranç Federasyonu’nun şampiyona kuralları ile gerçekleşen turnuva sporcular arasında heyecanlı ve rekabetli maçlara sahne oldu. Turnuvanın ilk hamleleri Belediye Başkanı  Bekir Aksun, Doğa Koleji Anaokulu-İlkokul Müdürü Mehmet Turan, Ortaokul-Lise Müdürü Volkan Karagöz, Eğitim Koordinatörü Reşit Korkmaz ve Doğa Koleji Tesis Yöneticisi Dündar Oktay tarafından yapıldı.

Erzincan'da İtfaiye Ekibi, Havalandırma Boşluğunda Sıkışan Karga Yavrusunu Kurtardı Erzincan'da İtfaiye Ekibi, Havalandırma Boşluğunda Sıkışan Karga Yavrusunu Kurtardı

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde her kategoride ilk beş sporcuya başarı madalyası, her kategoride final sıralamasında en başarılı beş kız sporcuya başarı madalyası, her kategoride ilk beş sporcuya Yetenek Tarama Testi sonrasında Doğa Koleji eğitim desteği ve katılan tüm sporculara katılım belgesi verilecek.

Editör: Adem Küçükkaya