İşte kahve telvesinin şaşırtıcı faydaları…

CİLT BAKIMI

Kahve telvesi, doğal bir cilt maskesi olarak kullanılabilir. Cildinizdeki ölü derilerden sizi arındırarak cildinizin daha parlak ve yumuşak görünmesini sağlar.

TEMİZLİK MALZEMESİ

Kahve telvesi, mutfak yüzeylerinde yağlı ve inatçı lekeleri temizlemede etkili olacaktır. Telvenin doğal aşındırıcı özelliği sayesinde, zorlu kirleri kolayca çıkarabilirsiniz.

DOĞAL GÜBRE VE BİTKİ BESİNİ

Kahve telvesinin, bitkilere de önemli yararı var. Kahve çekirdekleri bitkilerinizi besleyerek doğal gübre ihtiyaçlarını karşılar. Ayrıca kahve atıkları bitkilerinizin ihtiyaç duydukları önemli besin maddelerini çalan yabani otların büyümesini de engelleyebilir.

KÖTÜ KOKU AVCISI

ŞOK ! ŞOK 20 Temmuz Kataloğunda büyük indirimler! QUADRO Notebook, Motosiklet telefon tutucu, valiz masa ve dolaplar ŞOK ! ŞOK 20 Temmuz Kataloğunda büyük indirimler! QUADRO Notebook, Motosiklet telefon tutucu, valiz masa ve dolaplar

Kahve telvesini küçük bir kaba koyarak kokudan arındırmak istediğiniz ortama koyarsanız kısa sürede kötü kokulardan arındığını göreceksiniz. Ayrıca soğan ve sarımsak kestikten sonra ellerinizi kahve telvesiyle yıkamak sizi ferahlatacak.

Ancak sağlık açısından herkesin aynı reaksiyonları göstermeyeceğinden kullanılan telveden sonra beklenmedik durumlarda uzmana başvurmakta fayda olacaktır.

Editör: Yasemin Dülgeroglu