Erzincan MÜSİAD yardım TIR’ ı Malatya daki afetzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

Erzincan'da olağanüstü kuraklık tehlikesi kapıda Erzincan'da olağanüstü kuraklık tehlikesi kapıda

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan MÜSİAD Başkanı Ertan Buyruk: "10 ilimizde meydana gelen ve çevre illerimizde de hissedilen 7,4 ve 7.7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bir daha ülkemize ve milletimize böyle bir afet göstermesin. Erzincan müsiad’ın kıymetli yardımsever mensuplarıyla birlikte Aynı ve nakti yardımlarınızla doldurduğunuz tır’ımız kazasız belasız İnşallâh yerine ulaşır, hayra geçmiş oluruz. Allah hepsinden razı olsun.  Depremi en iyi bilen ve her zaman korkusu içimizde olan biz Erzincanlılar çok iyi biliyoruz. Tedbirsizlik ve duyarsızlık yıkıyor. Biliyoruz ki  Tedbir bizden takdir Allah dan.  İlk gün ve saatten itibaren MÜSİAD genel merkezimizde acil kriz masası oluşturuldu. Müsiad’ in her ilde şubesi olması hızlı bir şekilde koordinasyonu sağlamasana sebep oldu. Yakın olan şehirlerden deprem bölgesindeki şubemizle iletişime geçilerek acil yardım ulaşımı sağlandı. 
Ohal bölgesindeki halkımıza desteklerimiz devam edecek. Depremzedeler sıcak evlerine girmedikçe biz onların yanından ayrılmayacağız. Devletimiz büyüktür. Mağduriyetlerini en kısa zamanda giderecektir. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Türkiye cumhuriyeti güçlü devlettir. Çünkü duyarlı milleti vardır. Çünkü milletine sadakat yemini vermiş, halkıyla birlikte olan cumhurbaşkanımız var. 

Bir kez daha Kahramanmaraş-Pazarcık ve Elbistan merkezli yaşanan depremde yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, yaralananlara acil şifalar ve  depremden etkilenen bütün bölge halkına geçmiş olsun diliyorum" dedi.